Tlakomer Veroval duo control
Doprava zdarma

Tlakomer Veroval duo control

Tlakomer s technológiou Duo Sensor dokáže veľmi presne zmerať krvný tlak a tepovú frekvenciu.

Pantentovaná technológia kombinuje 2 profesionálne metódy merania - oscilometrickou a posluchovou (auskultačnou). Tým sa líši od väčšiny automatických tlakomerov na trhu, ktoré pracujú len s oscilometrickou metódou. Posluchovou metódu využívajú lekári pri klasickom meraní fonendoskopom.

Vysokú presnosť merania s tlakomerom Veroval ® duo control potvrdili klinické štúdie, prístroj tiež dokáže odhaliť poruchy srdcového rytmu. Tlakomer spoľahlivo meria hodnoty aj u pacientov s nepravidelným srdcovým rytmom.

Vďaka bezplatnej aplikácii Veroval ® medi.connect môžete sami namerané dáta analyzovať, ukladať do počítača a zdieľať so svojím lekárom. USB kábel pre prepojenie s počítačom je súčasťou balenia.

Skladom

Vaša cena
108 €

+
-

Hlídat dostupnost zboží

Pro přihlášení k hlídání dostupnosti zboží se zaregistrujte nebo přihlašte do svého účtu.

Výhody tlakomeru Veroval ® duo control

 • jednoduché vyhodnotenie nameraných hodnôt pomocou systému semafora
 • prehľadné a jednoduché ikony
 • extra veľký a podsvietený LCD displej
 • patentovaná technológia Duo Sensor
 • indikátor pokojovej polohy pre ešte presnejšie výsledky
 • indikátor správnej okolitej teploty pri meraní
 • ergonomická manžeta Secure fit s vizuálnou kontrolou správneho nasadenia
 • automatické nafukovanie manžety
 • technológia Comfort Air pre pohodlné meranie
 • bezplatná aplikácia Veroval ® medi.connect
 • pamäť pre 2 osoby a meranie v režime návšteva
 • záruka 5 rokov

Presné meranie tlaku aj pri srdcovej arytmii

Ramenný tlakomer Veroval duo control od spoločnosti Hartmann kombinuje dve profesionálne metódy merania tlaku a vďaka tomu ho môžu používať aj ľudia s poruchami srdcového rytmu. Vedľa oscilometrickej technológie meria tlakomer aj Korotkovovou metódou, ktorá pomocou mikrofónu zaznamenáva srdcové ozvy.

 

Prepis videa o meranie tlaku pri srdcových arytmiách

Tlakomer Veroval duo control meria presne aj v prípade srdcových arytmií, a to vďaka patentovanej technológii Duo Sensor. Manžeta Secure Fit zaisťuje správne meranie a vďaka inovatívnej technológii Comfort Air je meranie tlaku príjemné a šetrné.

Veľký podsvietený displej umožňuje ľahké čítanie hodnôt. Pre ešte väčšiu presnosť kontrola správnej pozície manžety a indikátor pokojovej polohy.

Vďaka patentovanej technológii Duo Sensor v sebe tlakomer Veroval duo control kombinuje dve metódy merania. Pre veľmi presné meranie krvného tlaku aj pri poruchách srdcového rytmu.

Namerané hodnoty môžu byť ľahko ukladané a spravované pomocou software Veroval medi.connect.

Tlakomer Veroval duo control s klinicky overenou presnosťou od značky HARTMANN.

Ako správne merať krvný tlak

Meriate si pravidelne krvný tlak a chcete mať istotu, že to robíte správne? Pozrite sa na naše inštruktážne video so základnými pravidlami pre čo najpresnejšie meranie. S tlakomerom Veroval duo control máte navyše istotu ľahkého použitia a vysoko presných výsledkov.

Prepis videa o správnom meraní krvného tlaku

Správne meranie krvného tlaku pomocou tlakomeru Veroval duo control.

Pri použití tlakomeru, a počas merania krvného tlaku, často dochádza k chybám. Dodržiavajte preto nasledujúce pravidlá:

 • Pred každým meraním 5 minút odpočívajte.
 • Meranie vykonávajte na pokojnom mieste.
 • Hodinu pred meraním nefajčite a ani nepite kávu.
 • Vyhnite sa silnému nutkaniu na močenie.
 • Nikdy merania nerobte po kúpeli alebo po športe.
 • Z dlhodobého hľadiska by meranie malo prebiehať na paži s vyšším krvným tlakom.
 • Seďte vzpriamene a pohodlne.
 • Uistite sa, že používate správnu veľkosť manžety.
 • Meranie vykonávajte na holé paži bez odevu.

Vďaka systému Pull up manžetu ľahko nasadíte. Špeciálny ergonomický tvar zabraňuje pretáčanie manžety do strán a automaticky zaisťuje vzdialenosť 2 cm od lakťovej jamky. Hadička musí viesť stredom smerom nadol. Optimálne by sa medzi pažu a manžetu mali vojsť 2 prsty. Manžeta by mala byť umiestnená v úrovni srdca. Teraz stlačte tlačidlo štart. Po zaznení zvukového signálu je prístroj pripravený na meranie. Teraz sa nehýbte a nerozprávajte. Ak je manžeta dostatočne utiahnutá, zobrazí sa na displeji symbol správneho nasadenia manžety. Po vykonaní meraní sa zobrazí symbol OK a indikátor pokojovej polohy, čo potvrdzuje, že meranie prebehlo správne.

Vďaka technológii Duo Sensor tlakomer Veroval duo control kombinuje dve meracie metódy:

 1. Korotkovová počúvacia metóda a
 2. oscilometrická metóda.

Tým je zaistené presné meranie hodnôt aj pri srdcových arytmiách.

Systém semaforu zabezpečuje interpretáciu nameraných hodnôt. Namerané hodnoty je dôležité tiež zaznamenávať. Pomocou softvéru Veroval medi.connect môžete Vaše dáta jednoducho ukladať a spravovať.

Dôležité:

Meranie vykonávajte pravidelne a vždy v rovnakom čase.

Veroval od značky HARTMANN

Pohodlné a jednoduché meranie

Prístroj nemusíte zložito nastavovať, ihneď po vybalení môžete začať s prvým meraním. Manžeta sa nafukuje automaticky a technológia Comfort Air zaisťuje pohodlia počas používania.

Pri prvom použití sa manžeta napumpuje s tlakom 190 mmHg, pri ďalších sa už nastaví podľa predchádzajúcich výsledkov. Nedochádza ku zbytočne silnému tlaku na paži, ktorý by mohol spôsobiť nepríjemné pocity pri meraní.

Technologie Comfort Air pro pohodlné měření krevního tlaku bez bolesti

Prepis videa o chytrej manžete pre tlakomery Veroval

Patentovaná manžeta Veroval Secure fit pre správne a presné meranie krvného tlaku. Patentovaný Pull up systém manžety Secure fit zaisťuje jej jednoduché nasadenie. Špeciálny ergonomický tvar zabraňuje pretáčaniu manžety do strán a automaticky zaisťuje vzdialenosť 2 cm od lakťovej jamky.

Vďaka technológii Comfort Air sa manžeta nafukuje len na nevyhnutne nutnú hodnotu a umožňuje tak šetrné meranie na paži.

Manžety Veroval Secure fit sú k dispozícii v rôznych veľkostiach v závislosti od typu prístroja.

Veľká kapacita pamäte aj batérií

Prístroj dokáže ukladať výsledky meraní pre 2 osoby. Kapacita pamäte stačí na uloženie až 100 výsledkov meraní pre každú z nich. Môžete tiež využiť režim návšteva bez uloženia výsledkov. Tlakomer môžete používať s batériami, alebo ho nabíjať pomocou sieťového kábla. Batérie prístroja vydržia až 950 meraní.

Majte svoj tlak pod kontrolou

Po prenesení dát do bezplatnej aplikácie Veroval ® medi.connect si ľahko zobrazíte podrobné grafy a výsledky meraní. Dáta môžete ukladať, tlačiť, alebo zdieľať so svojím lekárom.

Obsah balenia

 • tlakomer na meranie krvného tlaku
 • ergonomicky tvarovaná manžeta Secure fit
 • batérie 4 × 1,5 V AA
 • USB kábel
 • praktický textilný obal na uloženie prístroja
 • návod na použitie so záručným listom

Vysoká presnosť overená

Presnosť merania tlakomerom Veroval ® duo control overila Európska spoločnosť pre hypertenziu a udelila mu pečať kvality.

Pečať kvality European Society of Hypertension Blood Pressure

Veroval ® pomocníci pre zdravší život

Všetci si prajeme dlhý život plný zdravia a Veroval ® Vám s tým pomôže. Udržujte si ideálnu hmotnosť aj zloženie tela s inteligentnou osobnou váhou . Dokáže vypočítať BMI, zistí pomer tuku, svalov aj kostí vo Vašom tele a odporučí optimálny kalorický príjem.

Technológia Duo Sensor

Pre správne meranie aj v prípade arytmií.

Oscilometrická metóda je jedna z metód merania krvného tlaku, ktorá spočíva v zachytení zmien v tepnách pri prúdení krvi. Pri každom sťahu vypudí srdce čerstvú krv do obehu. Tá prechádza cievami a spôsobuje ich vlnenie. Oscilometrická metóda nemeria systolický a diastolický tlak, ale strednú hodnotu arteriálneho tlaku. Obe zostávajúce hodnoty dopočíta.

Korotkovova metóda je jedna z moderných metód, ako merať krvný tlak. Niekedy sa jej tiež hovorí metóda auskultačnou, čiže posluchová. Spočíva v počúvaní tzv. Korotkovových oziev.

Na akom princípe metóda funguje:

Keď nafúknete manžetu tlakomera, manžeta stlačí tepnu v paži a vytvorí tak umelú prekážku v krvnom prietoku. Potom tlak v manžete pomaly klesá, až krv tepnou začne znovu prúdiť. To sa prejavuje počuteľných srdcovými ozva vo fonendoskopu. Akonáhle tlak na paži poklesne natoľko, že tepna už nie je nijako stlačená a obnoví sa v nej normálne prietok krvi, ozveny prestanú byť počuť. Tlak pri prvej počuteľnej ozvene zodpovedá hodnote systolického tlaku, tlak pri poslednej počuteľnej ozvene hodnote tlaku diastolického.

Odporúčané použitie v kombinácii s inými produktmi

Tlakomer Veroval duo control zmeria krvný tlak rovnako ako v ordinácii praktického lekára. Na nabíjanie môžete využiť samostatné sieťový adaptér.

„Veľmi sofistikovaný tonometer uvidím, ako dlho bude funkčný. Zatiaľ môžem odporučiť. "

„Ide o veľmi presný tlakomer. Vzal som ho k svojmu lekárovi a porovnali sme výsledky môjho a jeho tlakomeru - oba výsledky boli takmer rovnaké. Doktor mi povedal, že ho môžem používať doma a môžem sa spoľahnúť na jeho presnosť. Tiež sme sa zhodli na tom, že je veľa prístrojov, ktoré presne nemerajú a je potrebné ich doniesť k doktorovi a otestovať priamo s ním. Tlakomer má dve pamäte a používanie je vcelku jednoduché a intuitívne. Môžem odporučiť! "