Osobné váhy

Inteligentné osobné váhy Veroval v sebe spájajú všetky prednosti moderných digitálnych váh. Vedľa telesnej hmotnosti zvážia hmotnosť kostí, zmerajú podiel tuku, svalovej hmoty a vody v tele a v neposlednom rade sledujú Vaše BMI, navrhnú ideálnu cieľovú hmotnosť a kalorický príjem. Osobné váhy s meraním tuku Vám jednoducho povedia viac a navyše sa dajú napojiť na inteligentnú aplikáciu.

Viete, že nadváha spôsobuje problémy 50% ľudí v strednom veku? A že obezita je potom príčinou závažných chronických ochorení, ktoré sú príčinou až 60% úmrtí? Rozhodnite sa pre zdravý životný štýl, ku ktorému patrí aj kontrola telesnej hmotnosti. Pomôže Vám v tom inteligentná osobná váha.

Táto osobná váha pracuje s princípom BIA, s analýzou bioelektrickej impedancie. Pri nej sa v priebehu niekoľkých sekúnd vykoná stanovenie podielov zloženia tela pomocou nízkeho prúdu, ktorý nepociťujeme. S týmto meraním elektrického odporu (impedancia) a započítaním konštánt resp. individuálnych hodnôt (vek, výška, pohlavie, stupeň aktivity) možno stanoviť podiel telesného tuku a ďalších veličín v tele.

Pomocou priloženého USB káblu možno pripojiť odnímateľný displej váhy k počítaču. Na počítači môžete vyhodnocovať namerané hodnoty softvérom Veroval medi.connect.

Hmotnosť sa zobrazuje v krokoch po 100 gramoch. Táto váha je určená na domáce použitie. Váha je vybavená nasledujúcimi analytickými funkciami, ktoré môžu používať až 4 osoby:

  • meranie telesnej hmotnosti
  • stanovenie podielu telesného tuku,
  • podielu vody v tele,
  • podielu svalového tkaniva,
  • hmotnosti kostí
  • a aktívneho metabolizmu.

Body Mass Index (index telesnej hmotnosti)

Body Mass Index (BMI) je číslo, ktoré sa často používa na hodnotenie telesnej hmotnosti. Toto číslo sa skladá z častí telesnej hmotnosti a výšky. Vzorček k výpočtu vyzerá takto:
Body Mass Index = telesná hmotnosť/výška 2. Podľa tohto vzorca je jednotka BMI  [kg/m2]. Rozdelenie váhy podľa BMI je u dospelých (od 20 rokov) nasledovné:

 
Kategória BMI
silná podváha <16
Stredná podváha 16 - 16,9
ľahká podváha 17 - 18,4
normálna váha 18,5 - 25
mierna obezita 25,1 - 29,9
Obezita stupňa I 30 - 34,9
Obezita stupňa II 35 - 39,9
Obezita stupňa III ≥ 40

Zdroj: WHO, 1999 (World Health Organization - Svetová zdravotnícka organizácia)