Späť na
Magazín o zdravie a prevenciu

Organické tampóny: Príroda, kde by ste ju nečakali

Hľa výrobcovia hygienických a kozmetických potrieb reagujte na Najnovšie trendy a želania spotrebiteľa, Ktory požadujte nekompromisnú kvalitu a trvalá udržateľnosť. Preto sa organickým pôvodom chváli ai výrobky, kde by ste podobný dorazí na ekológiu a povodia materiálový Vôbec nečakal. Sú to napríklad nové tampóny Ria Organic, vatové tyčinky Bel Nature Alebo balzamy na perami Kneipp, ktorych obal je z trávy.
2 min

Trvalo udržateľné tampóny Ria Organic

Dlho to bolí práve dámske hygienické potreby, ktore to "schytávaly" za svoju veľkú ekologickú stopu. Preto značka Ria predstavila novinku - tampóny Ria Organic . Organic v názve výrobku značí Najvyšším kvalitu používaných materiálovom, ktore ŠÚ pestovanej pod prísnym dohľadom, a to bez chemických hnojiv, pesticídov, herbicídov a ďalších neprirodzených zasahovať. V prípade Tampónová hovoríme o hlavnej suroviny, teda bavlne. Bio bavlna, z ktorej sa nové tampóny vyrába, je pestovaná v prísne sledovanom ekologickom poľnohospodárstve, na ktore ŠÚ kladené najprísnejšími nároky a ich dodržiavanie je dlhodobo sledované.

Z čoho sa taký organický tampón skladá az akých materiálov sa vyrába?

  • Jadro tampónu je zo 100% bio bavlny.
  • Povrch tampónu je potiahnutý netkanou textíliou, ktorá tiež obsahuje bavlnu v bio kvalite.
  • Šnúrka tampónu je tiež utkaná zo 100% bio bavlny.
  • Pre zachovanie najvyššej miery hygieny sú tampóny zabalené jednotlivo, a aj krabička je vyrobená z 85% z recyklovaného materiálu.
  • Novinku môžete vyskúšať v 2 variantoch: Normal a Super. Savosťou sa zhodujú s ostatnými radmi tampónov značky Ria.
Výhody organických tampónov Ria Organic

Viete, že?

Tampóny Ria Organic sú vhodné aj pre vegánov, pretože žiadny z materiálov na ich výrobu nie je živočíšneho pôvodu? Samozrejmosťou zostáva, že ani produkty, ani materiály nie sú testované na zvieratách.

 

Organické menštruačné tampóny Ria Organic

 

 

Recyklovateľné papierové tyčinky do uší Bel Nature z bio bavlny

Aj takú drobností, ako je tyčinka na čistenie uší, môžete pomôcť prírode. Vatové tyčinky Bel Nature sú ďalšou novinkou, ktorá sa vyrába zo 100% organickej bavlny, takže neobsahujú žiadne zvyšky pesticídov či iných potenciálne dráždivých látok. Hodí sa preto aj pre čistenie citlivých detských ušiek a využijete je tiež pri líčení a odličovaní očí. Ďalším príspevkom k udržateľnosti je inovácia, kedy plastovú tyčinku nahradila papierová.

Výhody papierových tyčiniek

 

Papierové tyčinky do uší so 100% obsahom bavlny

 

 

Viete, že?

Využiť môžete aj ekologické odličovacie tampóny? Bel Nature Bio odličovacie tampóny sú tiež z bio bavlny, pri ktorej výrobe neboli použité žiadne chemikálie. Vďaka tomu sú jemnejšie, mäkšie a vhodné aj pre citlivú pokožku, pretože eliminujú vznik alergií. Z obnoviteľných surovín je aj obal tampónov (bavlna, papier, kukuričný škrob), ktorý sa plne rozloží v prírode.

Související produkty
Súvisiace články